вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane ekspresowo się destruują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten wariant płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji zatem dogadzają swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий